Program
Folklórny súbor Skorušina z Liesku
Aktuality

VIII. Folklórny bál v Brezovici

10. apríla od 18:00
Cena 15,- EUR

viac info na tel.čísle Roba Vavreka 0903 532 373
Pridal: R.U

VII. Folklórny bál v Brezovici

18.4.2009
Pridal: R.U
Content Management Powered by CuteNews

Oblast Oravy zohrala významnú úlohu v kultúrnych dejinách našej krajiny a je dodnes klenotnicou folklórneho bohatstva. Srdcu lahodné pesnicky, hry, tance, zvyky a obycaje sa po stárocia vyvíjali a prispôsobovali svojej dobe. Obdivuhodná tvorivost oravského ludu vytvárala ozajstné hodnoty. Ani súcasná generácia na ne nezanevrela a uchováva si ich v plnej kráse prostredníctvom folklórnych súborov.

Folklórny život v hornooravskej obci Liesek, ktorá je niekolko rokov spojená s cinnostou folklórneho súboru Skorušina. Folklórny súbor Skorušina vznikol v decembri 1988 v Liesku. Spracúva folklór z celého Slovenska no hlavne bohatý folklór Oravy. Od svojho vzniku sa špecializuje na goralský folklór z Hladovky a Suchej Hory. Zachováva autenticitu tejto oblasti ci už po tanecnej alebo hudobnej stránke. Našim zámerom je upozornit na pôsobenie a úlohu detskej zložky folklórneho súboru, ktorá je nevyhnutnou súcastou folklórneho kolektívu, na umeleckú aktivitu dospelých clenov súboru, ako aj na bohaté tradície, zvyky Hornej Oravy.

Folklórny súbor Skorušina už od svojho vzniku autenticky prezentuje goralský folklór Suchej Hory a Hladovky, ktorý je v súcasnosti málo v povedomí slovenského národa. Kedže folklór vo všeobecnosti mizne zo zálub mladých ludí, tento súbor sa ho snaží uchovávat aj napriek tomu, najmä prostredníctvom detskej zložky. Preto si myslíme, že by sa takémuto súboru mala venovat náležitá pozornost.

FS dosiahol niekolko ocenení na celoslovenskej prehliadke v malých formách, ale aj v programových blokoch. Zúcastnil sa na svetových festivaloch v Belgicku, Madarsku, Taliansku, Cesku a hlavne v Polsku, kde viackrát vystupoval v polskej televízii a rozhlase.

Dátum: 18 Oct 2011

FS v Turecku za podpory dotácie z MK SR

Folklórny súbor Skorušina sa v dňoch 3.-14.7.2011 zúčastnil na medzinárodnom festivale Bagpipe v Turecku. Projekt 2. nd Internationale Bagpipe bol podporený dotáciou zo štátneho rozpočtu na podporu medzinár.spolupráce v oblasti kultúry a získal grant z Európskej únie prostredníctvom programu vytvoreného Európskou úniou pre kultúrne odvetvia a kultúrne subjekty.
Pridal: R.U
Dátum: 16 Apr 2010

Fotky z VIII.Folklórneho bálu

 Si môžete pozrieť sem
Pridal: R.U
Dátum: 19 Apr 2008

VI. Folklórny bál v Brezovici

Boli pridané fotky, ktoré si môžte pozrieť vo fotogalérii + VIDEO
Pridal: R.U
Webdesign by R.U